İPTAL VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

İPTAL VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

Ürün iadesini nasıl gerçekleştirebilirim?

www.coktarz.com  online alışveriş sitemizden satın almış olduğunuz ürünlerin iadesini teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ürün iade işlemlerinde faturanızın arka yüzünde yer alan adrese iade formunu ürünle birlikte kargo ücreti müşteriye ait olmak üzere gönderebilirsiniz.  Ancak iade süresi dolan, faturasız, etiketsiz, yıpranmış, yıkanmış, kullanılmış, hasar görmüş ya da herhangi bir şekilde tekrar satışa sunulabilme özelliğini kaybetmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ayrıca kargo öncesi ürünler kontrolden geçirilerek paketlenmektedir. Ürünü teslim alırken kargo görevlisinin yanında açarak kontrol etmeniz, eğer hasarlı ise ürün tespit tutanağı ile bu durumu tespit ettirmeniz gerekmektedir. 


İade süreci nasıl işler?

www.coktarz.com internet sitesinden satın aldığınız ürünlerle ilgili siz değerli müşterilerimiz, ‘4077 no’lu  Tüketici'nin  Korunması Hakkında Kanuna bağlı 'Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7. maddesi uyarınca ondört (14) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin mesafeli satış sözleşmesinden cayma hakkına sahip bulunmaktasınız. Ürün iadesi yapmak istediğinizde teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde 0 542 415 32 08 numaralı telefondan,  watsapp hattından veya e-mail ile  bize ulaşarak iade talebinizi iletebilirsiniz. Bundan sonra gönderdiğiniz ürünler incelenerek tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemişse size dönüş yapılarak bilgilendirmede bulunulacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti irtibat numaranızdan size ulaşılarak en geç 3 gün içerisinde iade edilmektedir. Ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün geçtiği takdirde ürünün iade işlemleri gerçekleştirilememektedir. İade işlemlerinin onaylanmasından sonraki süreç bankanıza bağlıdır. Bu sürece www.coktarz.com’un müdahale imkanı bulunmamaktadır. Taksitli olarak satın aldığınız ürünlerin bedelinin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından iadenin geri ödemesi taksitli olarak kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Kusurlu ürünlerde ise değişim yapılamamakta, müşterilerimize ücret iadesi gerçekleştirilmektedir.


Ürün değişimini nasıl yapabilirim?

www.coktarz.com  internet sitemizden yaptığınız alışverişlerde; bizden kaynaklanan yanlış ürün, yanlış beden, renk vss.. gönderimlerinde yada  tercihlerinizi karşılamadığında yeniden satılabilir özelliğini kaybetmemiş olan ürünlerin değişimini yapabilirsiniz. Bunun için ürün değişim talebinizi teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde  www.coktarz.com ‘un 0 542 415 32 08 numaralı telefonundan hafta içi 10-16 saatleri arasında iletişime geçerek bildirebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünün tutarının altındaki siparişlerde değişim işlemi gerçekleştirilememektedir. Göndermiş olduğunuz ürünün tutarı ile aynı veya üzerinde olan siparişlerde değişim yapılmaktadır. İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı www.coktarz.com’a  aittir. İptal edilen siparişlerinizin aktif hale getirilmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle beğendiğiniz ürünler için yeni bir sipariş oluşturmanız gerekmektedir.